Hare Majesteit de Koningin heeft bij
haar beschikking van 1 september 1997
de Koninklijke erepenning toegekend.























 

image_prijzenlijst

Archief
Beeld- en geluidfragmenten
Historie
Interviews
Nieuwsarchief
Pers
Prijzenlijst
Theaters


Een (onvolledig) overzicht van de prijzen die Toneelgroep Adodvs vanaf 1897 heeft gewonnen.

Voor een overzicht van de gespeelde stukken: zie producties.

 

 

 

 

 

Jaar

Voorstelling en prijs / nominatie

   
   
   
2015 Boevenkoning: 1e prijs voorstelling: De dochter van de Boevenkoning
2015 Boevenkoning: 1e prijs heren hoofdrol: Jeroen Smit
2015 Boevenkoning: 1e prijs heren bijrol: Alexander Kuhlmann
2015 Boevenkoning: nominatie hoofdrol dames: Miriam de Hoogh
2015 Boevenkoning: nominatie bijrol heren: Niek Fassaert
2015 Boevenkoning: nominatie regie: Pierre van Oosten
2015 Boevenkoning: nominatie vormgeving: Pierre van Oosten
2015 Lady M: 3e prijs voorstelling: Lady M
2015 Lady M: 1e prijs dames bijrol: Miriam de Hoogh
2015  Lady M: bijrol dames: Sanne Trienekens

2014

AS: nominatie voor beste vrouwelijke bijrol: Miriam de Hoogh

2014

AS: nominaties voor beste mannelijke bijrollen: Robb Dijkstra
en Niek Fassaert.

2014

AS: nominatie voor bewerken script Hélène Oostdijk.

2006

Max Havelaar: prijs beste mannelijke hoofdrol (Christiaan la Poutré)

2006

Max Havelaar: tweede prijs in de categorie regie (Freya Ligtenberg en Jeroen Smit)

2006

Max Havelaar: nominatie voorstellingsprijs

2006

Max Havelaar: nominatie beste vrouwelijke bijrol (Pauline ten Böhmer)

2006

Ongelikt: nominatie vormgevingsprijs voor de kostuums (Lichel van den Ende)

2005

Slotkoor: prijs voor choreografie (Pauline Levick)

2005

Slotkoor: nominatie voorstellingsprijs

2005

Slotkoor: nominatie vormgeving (Melanie Bloem en Marc Fluttert)

2005

Slotkoor: nominatie regie (Karin Camerik)

2005

Slotkoor: nominatie beste vrouwelijke bijrol (Bineke Dijkstra)

2002

Kutzwagers: nominatie beste vrouwelijke bijrol (Petra Delsing)

2002

Kutzwagers: nominatie bijzondere prestatie (Schuring & Schuring)

2002

Medea: nominatie bijzondere prestatie (Janine de Jager, Marion Duinmayer, Saskia den Heijer)

2001

Bloed van de hongerlijders: nominatie beste vrouwelijke bijrol  (Bineke Dijkstra

2001

Bloed van de hongerlijders: nominatie beste mannelijke bijrol (Jeroen Smit)

2001

Bloed van de hongerlijders: nominatie voor de verenigingsprijs

1990

Tweede prijs 1e klasse CHAT competitie 1990

1989

Hoofdrol heren 1e klasse CHAT competitie 1989

1989

Keuzestuk 1e klasse CHAT competitie 1989

1989

Eerste prijs 1e klasse CHAT competitie 1989

....

Beker 1e prijs toneelwedstrijd Oranjekwartier 20 jarig bestaan

....

Beker 2e prijs toneelwedstrijd Oranjekwartier 20 jarig bestaan

 

top

1968

Eerste prijs Haags Eenakter festival

1966

De Contact beker

1966

A.C.C. de Vletter beker (definitief want NATU competitie 5 maal gewonnen)

1965

NATU vervangingsbeker cont. Haagse pers. ver. seiz. 1965-1996

1965

NATU 1e prijs 1e klasse 1965-1966

1964

Tweede prijs, een zilveren schaal, tijdens het 12e toernooi der Maasgouwen in Elsloo

1963

NATU afd. Den Haag seizoen 1963-1964

1963

Ereprijs van het Landjuweel in Haarlem (een door H.M. de Koningin beschikbaar gestelde bokaal)

1962

Wisselbeker van het Contact Haagse Pers voor seizoen 1962-1963

1962

A.C.C. de Vletterbeker

1962

Naterprijs

1962

NATU eerste prijs hoofdklasse seizoen 1962-1963

1962

Eerste prijs Haags Stadsjuweel

1961

NATU afd. Den Haag vervangingsbeker A.C.C. de Vletterbeker seizoen 1961-1962

 

. top

 

1959

A.C.C. de Vletterbeker NATU afd. Den Haag seizoen 1959-1960

1957

Henry van Eysdenbeker (definitief)

1956

Toneelwedstrijd Oranjekwartier 1956, aangeboden door de Voorburgse Courant

1956

Wisselbeker van het Haags Contact Personeelsverenigingen

1954

Henry van Eysdenbeker voor beste artistieke prestatie

1954

A.C.C. de Vletterbeker, NATU afd. Den Haag

1953

Derde prijs Jong Leven 1953-1954

1953

Eerste prijs Nationaal Landjuweel

top

 

1936

Eerste en tweede prijs J.J. Craner in Haarlem

1936

Eerste en tweede prijs Moliere in Utrecht

1936

Eerste en tweede prijs Jan van Beers

1936

Haagsche Wisselbekerwedstrijd Het Weekblad Cinema en Theater, 1936-1937

1935

Haagsche Wisselbekerwedstrijd Het Weekblad Cinema en Theater, 1937-1936

1935

Eerste prijs beste uitspraak Vereenigde Union Leerdam

1934

Eerste prijs Concours Union 1934-1935

1934

Haagsche Wisselbekerwedstrijd Het Weekblad Cinema en Theater, 1934-1935

1933

Haagsche Wisselbekerwedstrijd Het Weekblad Cinema en Theater, 1933-1934

1930

Haagsche Wisselbekerwedstrijd Het Weekblad Cinema en Theater, 1930-1931

 

top

 

1927

Ereprijs voor beste uitspraak, IJmuiden

1921

Zilveren medaille (prijs bij stemming toegekend door het publiek), Wedstrijd Mutua Amacitia Rotterdam 1921-1922

1921

Zilveren medaille 1e prijs beste keuze van het stuk, idem

1921

Zilveren medaille 1e prijs beste uitspraak, idem

1921

Gouden medaille 1e prijs blijspel, idem

1921

Zilveren medaille (Koningin) 1e eereprijs beste uitspraak, wedstrijd Cremer Haarlem 1921-1922

1921

Verguld zilveren medaille 2e prijs, idem

1921

Zilveren medaille (Koningin) 1e prijs beste uitspraak, wedstrijd vereeniging Molière Utrecht 1921-1992

1921

Groote zilveren medaille (Gemeente Utrecht) 1e prijs Toneelspel, idem

1914

Verguld zilveren medaille (als boven) Eerste prijs tooneelspel

1914

Zilveren medaille prijs beste uitspraak, Concours Hoogezand 1914

1912

Verguld zilveren medaille 1e prijs, Toneelwedstrijd J. van Riemsdijk te Stratum October 1912-April 1913

1913

Gouden medaille Prijs voor eenheid en zuiverheid van uitspraak, Toneelwedstrijd La Belle Esperance Groningen november 1913-februari 1914

1913

Verguld zilveren medaille, idem, aangeboden door de jury

1913

Zilveren medaille (Koningin) 1e prijs, tooneelspelwedstrijd La belle Esperance Groningen november 1913-februari 1914

1911

Verguld zilveren medaille 2e prijs, wedstrijd vereeniging J.J. Cremer Haarlem 1911-1912

 

top

 

1906

Zilveren medaille (Ereprijs) Koningin-Moeder, idem

1906

Verguld zilveren medaille, zelfde wedstrijd

1906

Verguld zilveren medaille 2e prijs, wedstrijd vereeniging J.J. Cremer Haarlem 1906-1907

1906

Gouden Erepenning 1e prijs beste uitspraak, idem uitgeloofd door de stad Utrecht

1906

Zilveren medaille (Koningin-Moeder) 1e prijs, wedstrijd Jan Beers te Utrecht

1906

Idem (Koningin) 1e prijs, zelfde wedstrijd

1905

Verguld zilveren medaille vereeniging Thalia Rotterdam 1e prijs

1904

Bronzen medaille, prijs voor uitnemendheid (Koningin), vereeniging Zwolle 1904-1905

1904

Zilveren medaille (Koningin-Moeder) 1e prijs drama, vereeniging Zwolle 1904-1905

1904

Verguld zilveren medaille 1e prijs blijspel, vereeniging Zwolle 1904-1905

1904

Verguld zilveren medaille 1e prijs wedstrijd Jacob Cats te Leiden, aangeboden door de Leidsche Schouwburg vereeniging 1904-1905

1902

Gouden Eerepenning 1e prijs beste uitspraak, idem, uitgeloofd door de gemeente Utrecht

1901

Koninklijke Eerepenning (Koningin-moeder) blijspel 1e prijs, wedstrijd Jan van Beers Utrecht 1901-1902

1901

Koninklijke Eerepenning drama 1e prijs wedstrijd Jan van Beers Utrecht 1901-1902

1901

Verguld zilveren medaille 1e prijs, uitgeloofd door de vereniging Harmonie te Leeuwarden 1901-1902

1900

Verguld zilveren medaille 3e prijs (uitgeloofd door de vereeniging Vondel te Zaandam bij viering van het 50 jarig bestaan 1850-1900) voor Uitgaan van Glanor

top

Toneelgroep Adodvs